www.piskvorky.com :: Hra piškvorky on-line

Server pro jednoduché, rychlé, kvalitní a spravedlivé hraní online hry piškvorky v Javě.

Pravidla
Piškvorky snad umí každý :-) Vítězí hráč, který jako první položí 5 (nebo více) svých značek (křížků nebo koleček). Pro odborníky: další varianty piškvorek budou přidány v případě zájmu. Zatím jsou k dispozici: 3d, pro, swap    >>pravidla piškvorkových variant

Problémy se spuštěním?
 Jak jsem již psal, ke hře je potřeba Java, která je běžně nainstalovaná na každém počítači. Pokud používáš Internet Explorer můžeš Javu nainstalovat tady. Ve všech případech ji potom můžeš nainstalovat zde.
Pokud bys narazil na jiné problémy, konzultuj řešení problémů.

TURNAJE
Turnaj probíhá každý den. Uvedené časy značí začátky 1. kola. Tomu předchází hodinová kvalifikace. Zúčastnit se mohou jen registrovaní. Podrobnosti o organizaci turnajů.

Podrobný rozpis piškvorkových turnajů během týdne


Proč se registrovat?
 V první řadě proto, že neregistrovaní hráči (hosté) nebodují v žebříčku (lize), jejich hry se nijak nezapočítávají. Dále registrací získáš možnost upravit si vzhled hracího okna a další volby podle svých představ. V neposlední řadě si můžeš ve svém profilu vyplnit osobní informace a tím se otevřít ostatním lidem na serveru.

Hra se započítává do ligy (neboli do žebříčku) jen pokud hrají 2 registrovaní hráči.

Pokud čekáš u stolu na připojení spoluhráče, můžeš stůl vyhradit pro ligu a tím zabránit připojení hostů. Použij tlačítko "Fce", položku "Vyhradit stůl pro ligu".

Jak nastavit vzhled a chování?
 Většina voleb je přístupná přímo v hracím okně, v dialogu vyvolaném tlačítkem "Nastav.". Můžeš si tu zvolit klasickou (dřevěnou) plochu a hraní jedním kliknutím, což zároveň zapne aktivní zvýrazňování políčka pod kurzorem myši. Také tu můžeš přehodit X a O (např. pokud jsi zvyklý na X, můžeš s nimi hrát každou hru - oba hráči tak můžou hrát se stejnými symboly).
Další volby najdeš v Nastavení na stránce se seznamem stolů. Tyto volby se projeví až při novém připojení ke stolu.

ELO body (rating, bodování)
 Výchozí hodnota, kterou hráč obdrží při registraci, je 1200. Základní počet převedený za jednu hru je 16 (o 16 se tedy hraje při hře stejně silných soupeřů, jinak je tento počet upraven v závislosti na rozdílu ela soupeřů). Podrobnosti.

Automaty
Pišvorkový automat, který se vám nabízí při čekání na spoluhráče je naprosto primitivní. Tohle je server pro hraní s lidmi, tak to pochopte - pokud si chcete zahrát s počítačem, doporučuju stáhnout si nějaký program. Nicméně, pokud někdo máte naprogramovaný kvalitní a hlavně rychlý automat v C/C++ kontaktujte mě, odměna možná.

O serveru
Server piskvorky.com je pobočkou herního serveru herna.net a můžete si zde tedy zahrát i mariáš, taroky, scrabble, šachy, dámu, lodě, pokr, prší, abalone a othello.

Kontakt
Pro kontakt správce serveru napiš soukromý vzkaz hráči Filepra nebo filepra@talon.cz.

Dotazy?
FAQ jsou zde nazývány ČKD (často kladené dotazy).
Dalším zdrojem informací jsou nápovědy pro herna.net, scrabble a mariáš.You didn't understand? Welcome there!    

This is yet another server for playing gomoku and other simple desk & cards games online. Translation to English is only partial for the time being.
To log on as a guest, locate the field "Vstup pro hosty" on the main page and enter a nickname in format "EN-name" - e.g. EN-john. Then you see a list of tables. Click any button to start the game - the game window that will appear already "speaks" English. That's it. It is also possible to register (100% free) and set up English interface of game window as default - write for help to filepra@talon.cz.