www.herna.net

www.piskvorky.com

Turnaj dotovaný 100 Kč

Čas konání: 31. 10. 2005 od 17 hodin (začátek kvalifikace)

Druh hry: varianta PRO, s časomírou (5 minut na partii)

Druh turnaje: play off; platí stejná pravidla jako při každodenních turnajích na www.piskvorky.com (herna.net), tj. zejména:
      - kvalifikace rozhodne o nasazení do 1. kola, maximální
        počet hráčů v prvním kole je 32
      - každé kolo má 30 minut, odehraje se kolik her se stihne
      - v případě shody rozhoduje o postupu celkové elo hráče

Pokud nejsi s fungováním turnajů obeznámen, čti nápovědu nebo, se raděj některého předcházejícího turnaje zúčastni.

Cena pro vítěze je 100 Kč.

Podmínky pro účast: účastnit se může kterýkoli registrovaný hráč, který bude mít na začátku kvalifikace celkově odehráno alespoň 50 ligových her piškvorek; účast je zdarma

Poznámky k organizaci:
Očekávám větší zájem o přihlížení finále. Maximální počet diváků u stolu je ale 8, proto doporučuji použít přenos finálového zápasu (od 19:30 do 20:00).

Vítěz bude ohledně předání výhry kontaktován soukromým vzkazem.
Zpráva o průběhu turnaje

  Turnaje se účastnilo 16 hráčů. Je to míň, než jsem čekal, ale na druhou stranu alespoň 10 hráčů bylo (přinejmenším na poměry tohoto serveru) velice kvalitních.

  Průběh turnaje byl poznamenán "jen" třemi nedostatky ...

  Nejdříve se objevila chyba v automatickém ukládání partií po hře, které jsem aktivoval na začátku druhého kola. Druhé kolo muselo být tedy opakováno o půl hodiny později. Nebylo ale vůbec snadné o tom systém přesvědčit. Čas k tomu přidělený jsem využil do posledních vteřin.

  Ve třetím kole se pro změnu server zahltil (v posledních dnech se to stává, když je přihlášeno přes 500 hráčů (probíhá vyladění opatření, které to mají řešit)) - minutový výpadek sestřelil Kedluba se stolu. Zde následuje světlé místo: jeho spoluhráč mramor, který v tom okamžiku prohrával, v duchu fair play z turnaje odstoupil, ačkoli mohl hrát finále.

  Nad finálem se vznášel stín v podobě možného použití programu jedním z hráčů. Na serveru je detekce opuštění hracího okna (jméno hráče zešedne). Onen hráč před zraky 8 diváků přepínal skoro po každém tahu. Nicméně nakonec věříme, že k použití programu nedošlo.

  Vítězem se stal a výhru 100 Kč si odnesl hráč sehotep. Blahopřeji.